Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    super Moderator
    Nereden
    Malatya

Standart 15 Kanal Led Animasyon Devresi Süper Tasarım

Evet devre boyutuyla diyot korumasıyla ve animasyonlarıyla klemensli tasarımıyla piyasadaki hazır devrelerden eksiği yoktur belki fazlası olabilir.Tasarımı için baya uğraştım klemensiz pek sağlıklı olmuyor.Devrede 7 adet animasyon vardır animasyonları son derece uygundur.Devrede + girişinin yanındak klemensden tabelayada 12 v verbilirsiniz .Transistör olarak ırfzxx veya bdx53 kullanabilirsiniz.Bas dosyasınıda ekliyorum isteyen zamanı animasyonu vs ayarlayabilir.Ben bu devrenin ticaretini yapmıyorsam başkasında yapmasını istemem kolay gelsin..
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri 15 Kanal Led Animasyon Devresi Süper Tasarım-ekran14-alintisi.png   15 Kanal Led Animasyon Devresi Süper Tasarım-ekran-alintisi.png  
    Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar
    Konu Yasin Güler tarafından (19.Haziran.2012 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

forum üyesi
    Nereden
    MERSİN

Standart Cevap: 15 Kanal Led Animasyon Devresi Süper Tasarım

Yasin'im eline sağlık...
    Yine kullanışlı bir paylaşım yapmışsın..
    Kolay Gelsin..

forum üyesi

emeğinize sağlık,benim aklıma takılan bir soru var mesela AHMET SÖNMEZ yazmak istedim toplam 11 harf ediyor,ama animasyon 15ledli ben bunu nasıl uyarlarım 11 harf için her harfte animasyonlarımızda eşit olsun,yardımcı olucaklara teşekkürler...

forum üyesi
    Nereden
    DENİZLİ

Alıntı kalin84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emeğinize sağlık,benim aklıma takılan bir soru var mesela AHMET SÖNMEZ yazmak istedim toplam 11 harf ediyor,ama animasyon 15ledli ben bunu nasıl uyarlarım 11 harf için her harfte animasyonlarımızda eşit olsun,yardımcı olucaklara teşekkürler...
    2 tane en sağdan 2 tane en soldan çıkışları bağlama olsun bitsin.yada programlama biliyosan bu çıkışları programdan iptal et
    SİZ ÜLKENİZİN ŞEREFİNİ KORUYUN O; SİZİN GELECEĞİNİZİ KORUR.................OSMAN PAMUKOĞLU

forum üyesi

s.a ustam bu devrenin bir çıkışı ile kaç adet ledi sürebiliriz ve nasıl bağlamamız gerekir. ve ustam son olrarak bağlayacağımız beslemenin gücünü led adetine göre g-seçmeliyiz yoksa bu gucu mosfetler sağlarmı?

forum üyesi

Eline sağlık .......ne diyim........

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Alıntı kalin84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu devreyi direk kullanın sadece animasyonlarda bir miktar bekleme yapar başka bir sıkıntı olmaz kolay gelsin..

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Alıntı ozgurerol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a ustam bu devrenin bir çıkışı ile kaç adet ledi sürebiliriz ve nasıl bağlamamız gerekir. ve ustam son olrarak bağlayacağımız beslemenin gücünü led adetine göre g-seçmeliyiz yoksa bu gucu mosfetler sağlarmı?
    Mosfetler kolay kolay ısınmaz .3000 ledi rahatlıkca süreceği düşüncesindeyim..

forum üyesi

Sevgili inönülü selamlar....artık kendi programımı yavaşta olsa yazmaya başladım......ancak bir sorunum var.buraya eklediğim bas dosyasını neden hexe çeviremiyorum.acaba neyi yanlış yapıyorum yoksa program mı eksik bilmiyorum .bakma şansın olursa sana zahmet bi bakabilirmisin.önemli olan benim yanlışlarımı bulmam....insanlar yanlış yapa yapa yanlış yapmamayı öğrenirler.

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Alıntı byrambo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili inönülü selamlar....artık kendi programımı yavaşta olsa yazmaya başladım......ancak bir sorunum var.buraya eklediğim bas dosyasını neden hexe çeviremiyorum.acaba neyi yanlış yapıyorum yoksa program mı eksik bilmiyorum .bakma şansın olursa sana zahmet bi bakabilirmisin.önemli olan benim yanlışlarımı bulmam....insanlar yanlış yapa yapa yanlış yapmamayı öğrenirler.
    Kullanacağın işlemciyi seçmemissin ve sigortalarıda yazmamışsın.

Device 16F628A
    @ CONFIG_REQ
    @ __config CP_ON & DATA_CP_ON & WDT_OFF & INTRC_OSC_NOCLKOUT & MCLRE_OFF & LVP_OFF & BODEN_OFF & PWRTE_ON
    Bu proğramı kopyala proğramın en başına yapıştır.

forum üyesi

çok teşekkür ederim inönülü.......bugünlere geldimya.....sizlerin sayesinde sıfır elektronik bilgisiyle başlayıp bir yıl içinde kendi animasyonlarımı yazmaya başladım..ben bunun hayalini bile kuramazdım.devre yapmak kim ben kim.....insan isteyince herşeyi yapıyormuş......yüregine sağlık....eline sağlık....

forum üyesi

hi Help Me Error for FuzeBit
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  

forum üyesi

Sevgili inönülü kolay gelsin...dün lys sınavının matematik kısmı bitti.ben artık dersaneyi kapattım.animasyon programı yazmaya çalışıyorum eksiklerim çok fazla...şimdi bir tane 9 kanallı bir animasyon yazdım derledim hexe çevirdim.Ancak hem simülasyonda hemde devremde 8 kanalı çalışıyor.buraya ekliyorum.acaba eksiğimi söyleyebilirmisin.şimdiden çok teşekkür ederim.

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Alıntı avangcom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hi Help Me Error for FuzeBit
    @Avangcom for the Basic program has proton. no need to write 16f628 device Pic Basic Pro..
    Hocam pıc 16f628 in 15 adet portu çıkış olarak ayarlayabiliyoruz.8adet portB .........7 adet portA
    9 kanal kanal çıkış elde edebilmek için 8 adet portB den 1 Adetde portA dan çıkış almamız gerekiyor.Siz sadece portb yi çıkış yapmıssınız ve portb ye 9 adet bit koymussunuz .
    Proğramda gerekli değişiklikleri yaptım ben Eğer 8 adet üstü çıkış elde edecekseniz en başta trısb nin altına trısa da yazmanız gerekiyor.Yoksa porta çalışmaz.

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Alıntı byrambo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili inönülü kolay gelsin...dün lys sınavının matematik kısmı bitti.ben artık dersaneyi kapattım.animasyon programı yazmaya çalışıyorum eksiklerim çok fazla...şimdi bir tane 9 kanallı bir animasyon yazdım derledim hexe çevirdim.Ancak hem simülasyonda hemde devremde 8 kanalı çalışıyor.buraya ekliyorum.acaba eksiğimi söyleyebilirmisin.şimdiden çok teşekkür ederim.
    Hocam siz dersi bitirmissiniz bende yakında bu işleri bırakıp derse başlayıp polisliğe hazırlanacağım.

forum üyesi

Gah o yana
    gah bu yana
    yörü gidek malatyaya
    malatyanın çirkinleri gurban olsun
    şu inönülüye........( hasan durak)

sevgili inönülü çok teşekkür ederim yardımların için. ben ankaradayım ne zaman yolun düşerse görüşelim yemek ısmarlayayım sana....matematikle ilgili döküman istersen söylemen yeterli........

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Teşekkürler hocam..

forum üyesi

sevgili inönülü dünden beri ugraşıyorum ama port a nın pinlerini kullanamıyorum.neyi yanlış yapıyorum bilemiyorum.şimdi portb nin 8 pini var hepsinden led yakabiliyorum.ancak porta nın 7 pini var bu 7 pini doğru bir şekilde kullanmanın mantığını bulamıyorum.acaba senden rica etsem bu 15 kanal için aynı anda 15 ledi yakan programın sadece ilk satırını yazabilirmisin?yani porta dan 7 led yakıcaz portb den 8 ledi aynı anda yakıcaz.bu 7 pin üzerinde oynayarak deneme yanılma şeklinde bulmaya çalışıcam...
    internette aramadıgım yer kalmadı port a nasıl kullanılır diye ama nafile.bana bu konuda yardım edersen sevinirim.......integral olsa türev olsa 30 saniyede çözerim.Ama bu üstadların işi.......beni aşar....

bu arada ilginç birşeyle karşılaştım.9 kanal için senin düzenlediğin hex dosyasını dsn de simüle ederken 9 adet led sırayla yanınca son 2 ledin duruşu tersine dönüyor ve düzeliyor.(yani saga bakarken sola bakıyor) nedenini merak ettim .port a devreye girdi mertlik bozuldu .canım sıkıldı tüm hevesim kırıldı.

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Hocam şunu unutmadan söyleyeyim porta da 8 adet bit vardır.1 adet girişi vardır pıc in 4 nolu ucu(ra5 mcrl) bu pinen çıkış alamassınız giriş olarak kullanılır.Hocam proğramı paylaşın hallederiz.Porta da yamuk yapmasın
    Konu Yasin Güler tarafından (19.Haziran.2012 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

forum üyesi

Sevgili inönülü önce yapmak istediğim animasyonun şeklini çizdim .kırmızılar yanacak ledleri gösteriyor.bana göre dogru oldugunu düşündüğüm programı yazdım.15 kanal için elimde dsn dosyası yok çünkü picin hangi pnlerini kullanacagımı bilmiyorum onun için 14 kanallı olanı simülayon için kullandım.ekliyorum.simüle edince ledler gene abuk subuk yanıyor benim animasyon nere, ledler nere.....yaktın beni port a.... portb yi kullanınca ilk led 6 nolu pin sonra 7,8,9,10,11,12,13
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri 15 Kanal Led Animasyon Devresi Süper Tasarım-graphic1.jpg  

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Hocam siz bitlerin başlangıç yönünü ters yapıyorsunuz hata bundan birde proğramın sonuna end koymayın.Verdiğim bas dosyasındada gerekli açıklamaları yaptım birde konunun en başına 15 kanal sürücü dsn dosyasınıda ekliyorum.Yasin güler hayırlı geceler diler..

forum üyesi

inönülü süpersin walla.....allah razı olsun.....inşallah her işin rast gider.sayende pekçok şey ögreniyoruz.......çok teşekkür ederim

forum üyesi

hocam benim bilgisayarda MicroCode Studio yüklü ama bas dosyalarını acamıyorum yardım edermisiniz. teşekkürler şimdiden...

super Moderator
    Nereden
    Malatya

Proton basıcle proğramı yazdığım için açmayabilir.

forum üyesi

arkadaşım selamlar paylaşımınız için ve emeklerinize teşekkür ederim..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)