Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 63 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    forum üyesi

Standart Cevap: Perhidrol + tuz ruhu

Alıntı fırat_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a hocam gerçekten bu yöntem işe yarar mı ?
    bird ebunu nerdne temin edebilirim kozmetikciler saç boyasının dışında harici olarak satar mı acaba ????
    Valla ben annemin boya kutularından çıkanları kullanıyordum zamanında. Sormak lazım kozmetikçilere. Belli bir ölçüsü yok ama işe yarıyor.

Yasaklı üye

Alıntı underlater Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben annemin boya kutularından çıkanları kullanıyordum zamanında. Sormak lazım kozmetikçilere. Belli bir ölçüsü yok ama işe yarıyor.

yav bilmiyorum çok canım sıkıldı bu asit yüzünden devreyi dışarda hazır bastırayım dedim onada çok para istediler bilmiyorum ne yapacaz ... ??

forum üyesi

kardeş mesela bazen bendede oluyor.bakırı atıyorum asite ilk başlarda hiç bir şey olmuyor.daha sonra bir anda başlıyor tapkime.kartı at içine bekle sabret

----------

burayı gördünmü PCB Baskı devre yapımında bakır eritme perhidrol tuz ruhu kullanımı | Elektronik Devreler Projeler

TnisayG
    misafir

fırat_35 arkadaşım bi kozmetikçiye git perhidrol al burda litresi 5TL üstünde %50 PERHİDROL yazıyor
    Sonra git bi temizlikçiden marketten vs tuz ruhu al ozon marka tuz ruhu bulabilirsen daha keskin oluyo ama ben artk peros kullanıyorum ucuz zaten 2 litresi 1TL galiba

plaketini hazırla biraz tuz ruhu azda perhidrol koy perhidrolün oranına göre 4. sallamanda çıkması lazım.
    5 yıldır bu sistemi kullanıyorum ben sıkıntı yok hatta bazen ayarı kaçırıp güçlü yaptığımda yollar kalkabiliyor o derece yani

Yasaklı üye

cümleten s.a arkadaşlar perhidrolile olan sorunumuzu sonunda çözdümnm......
    bulunduğum ildeki bütün kozmetikcileri gezdim hepsinde aynı benim kullandığım perhidrol var ve en sonunda bir kozmetikciye anlattım derdimi olay tamamen üretici firmanın hatası şöyleki perhidrolü üreten firma gerekli hammaddesi bittiği için komşusundan almış ve o parti hep sorunlu sıkıntılı çıkmış malesef ondan biride bana denk gelmiş adamın söylediği mantıklı geldi çünkü ben hep aynı perhidrolü kullanıyodum ilk defa böyle bişey başıma geldi. neyse yarın arayıp firmaya sorunu bldirecem. değiştirsinler perhidrolü....

TnisayG
    misafir

fırat kardeş milyonda bir mi olur böyle bi sorun bilemiyorum çok ilginç oldu bu ya kaç zamandır ne çekiyorsun sen bi firmanın hatası yüzünden

Yasaklı üye

Alıntı TnisayG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fırat kardeş milyonda bir mi olur böyle bi sorun bilemiyorum çok ilginç oldu bu ya kaç zamandır ne çekiyorsun sen bi firmanın hatası yüzünden

hay ağzını öpim vallah tam kitabın ortasından konuştun aynen kardeşim bu gün firmaya gittim anlattım durumu yeni perhidrl verdiler onunla da elimde hazır bulunan 2 plaketi asite attım 10 numara çıktı vallaha ..

Yasaklı üye

yeni asitle yaptığım devreler...
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Perhidrol + tuz ruhu-dsc02999.jpg   Perhidrol + tuz ruhu-dsc03000.jpg  

forum üyesi

valla çok sevindim kardeşim

Yasaklı üye

saol medetkerem hocam buda bize bir acı tecrübe oldu işte ...

forum üyesi

Alıntı kudretuzuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Tuz ruhuna %10 oranında perihidrol ilave edin.
    Not:Asidin içine perhidrolu ilave ediniz ve bu işlemi cam kenarında cam açıkken yapın.Bakır erimesini takip ediniz çok yavaş oluyorsa azar azar perhidrol ilave edebilirsiniz.KESİNLİKLE GÖZLÜK VE ELDİVEN KULLANINIZ
    ben bir ölçek perhidrol 3 ölçek tuz ruhu koyuyorum gayette verimli oluyor tüm bakır erir erimez asitten devreyi alıyorum elinize veya başka bir yerinize değince hemen bol su ile yıkayın bu asit yönteminden başka birde demirklorür le yapılan asit var ama demirklorür piyasada pek bulunmuyor

forum üyesi

ya ben cd kalemiyle plaketin üzerine çiziyorum devre yi
    ütüyle nası oluyor acaba

forum üyesi

tr Cevap: Perhidrol + tuz ruhu

Alıntı onderyum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fırat_35 kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim plaketini çizdiğin kaleme dikkat et. Yok eğer ütü tekniğini soruyorsan ayrıntılı açıklama yapayım. Yada printerdan çıktı alıp aktarma yapıyorsan lazer yazıcı olmasına ve kuşe-fotograf kağıdı olmasına dikkat et.
    Perhidrol ve tuz ruhu karışımına gelince (asıl konumuz) şiddetle tavsiyem parasal yönden olarak; kozmetikcilerden aldığım 800ml - 1.5 lt iki tipli olan hidrojen peroksit fiyatı 3.5 tl ve yeni üretilmiş tuz ruhu hepsinin son kullanma tarihlerine ve kapaklarının açılmadığına dikkat ediniz. Ben zamanında bu yüzden çok gol yedim. benim ölçüm miktarım ise ütü tekniği ile bastığım plakete 1 kapak perhidrol 3 kapak tuz ruhu şekliyle miktarlar eşit olmak kayıtı ile önemli olan pkaletin yüzeyinden 3mm fazla olması yeterli fazla cebe azı plakete zarar iyi günler
    bu ütü meselesi nası oluyor ayrıntılı anlatırmısın acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)