Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

tr Rekor Denemesi yapalım(Detay için tıklayın)[İstanbul için]

Yerli HAARP Projesi:
    Arkadaşlar varmısınız! Yarın Rekor denemesi yapalım! Forum daki tüm elektronikçi arkadaşlar yarın yağmur yağdırma deneyi yapalım, Yapacağımız tek şey anteni yapıp vericiye bağlamak olucak detay a gelince;
    İsim:  Yerli haarp.JPG
Görüntüleme: 274
Büyüklük:  37,2 KB (Kilobyte)
    http://img429.yukle.tc/images/5192Yerli_haarp.JPG
    Antenimizin şekli bu şekilde olucak,üstteki resimde detaylar var yandan görünüş ve tepeden görünüş.
    Antenimizin boyu toplam 160 cm olmalı. Vericiye gelince en az 1Watt çıkışı olan kısa dalga vericisi yapacağız yayın yapacağımız frekans: 4.6 MHz=4600 KHz olmalı. Vericiye isteyen ses bindirebilir ama biz boş kullanacağız, Vericinin anten kablosu en az 1 lik telden olmalıdır. Arkadaşlar size tavsiyem en az 4 adet anten yapıp çatıya yada bahçenize yarleştirin ve uygun kablo ile vericiye bağlayın.
    Arkadaşlar vericileri aynı anda çalıştıracağız bu yüzden önceden deneme yapıp vericilerinizi üstte belirttiğim frekans a ayarlayıp 5 dakka bekleyin kayma yoksa kapatın kayma varsa sabitlendikten sonra üstte belirtilen frekans a ayarlayıp güç kaynağınızı kapatın herşey hazır olduktan sonra saati bekleyeceğiz. Arkadaşlar yarın tam saat 14:00 hep birlikte güç kaynaklarımızın düğmesine basıp vericilerimizi çalıştıracağız aynı frekans a aynı anda 1000 lerce Watt dalga yayılacak vericilerimizi 1 saat çalıştıracağız yani saat 15:00 da kapatacağız. Vericileri çalıştırdıktan 10 dakka sonra gök yüzünü seyredelim , eğer gök yüzünde gözle görülür bir değişiklik olursa İlk yerli haarp i biz yapmış olacağız.
    Bence denemeye değer sizin katılımlarınızı bekliyor olacağım...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar üstteki yazıyı bu gün bir internet sitesinde gördüm ve aynı anda bizde bu deneye katılalım derim bence!

Enes GÜNAYDIN
    Nereden
    TRABZON

Standart Cevap: Rekor Denemesi yapalım(Detay için tıklayın)[İstanbul için]

bunun gökyüzü ile ne alakası var anlamadım açıklar mısın kardeşş
    BİR LAZ ATASÖZÜ DER Kİ : BAKTUN OLMAY BAKMAYACASUN ...

super Moderator
    Nereden
    Malatya(hasdal kışlası asker)istanbul

Böyle işler uzun çalışmalar ve fizik elektronik mühendislik vb ciddi bilgiler gerek (kötü niyetli olmayabilirsiniz) yapılan şey çok fazla elektromanyetik dalgalar oluşturarak çevreye büyük zararlar verebilir.İletişime ve bilemediğiz zararlar meydana gelebilir.

forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

bunun gökyüzü ile ne alakası var anlamadım açıklar mısın kardeş
    Şöyle anlatayım; ABD , Kanadada gizli bir askeri üs te HAARP projesi adı altında kuvvetli bir verici yaptı bu verici 3.6 Gigawatt gücünde çıkış veriyor ve kısa dalga ya yayın yapıyor verici 250 adet yukarıdaki şekle benzer antenlere bağlı ,adamlar bu vericiyi 1 saat çalıştırıp kapattıktan sonra Yağmur yağdırıyorlar , İyonosfer ile en iyi etkileşim kısa dalga üzerinden oluyor ,adamlar iyonosferi ısıtıp iklimleri kontrol edebiliyorlar bu kontrolü 2-10 MHz frekans aralığında yapıyorlar, Bütün forum olarak toplansak toplamda ancak 100-150 anten olur bizim amacımız test etmek, bu testler norveç te de yapıldı olumlu sonuç alındı, sonuçta yağmur yağdı. bizde bir kez olsun deneyelim Dünya ya Türk ün gücünü de gösterelim, Dünya da bu deneyi yapan 4-5 ülke var 1.Amerika(Haarp),2)Rusya(SURA),3)İngiltere,4)Norveç 5)bilmiyorum. ama neden 6.cı biz olmayalım !İklimlerin kontrolünü sadece bu ülkelere bırakacak değiliz ya!

forum üyesi

izin almanız gerekli diye düşünüyorum ,hesap kitap yapılmadan inönülü kardeşimizin dediği gibi zararlar oluşabilir

forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

Sorun olacağını sanmıyorum çünkü 4.6 MHz de Yabancı radyoların dışında bişey yok Uçakların Acil iletişimi de 18 MHz de olduğuna göre sıkıntı yaşanmayacaktır , Ayrıca Yüzlerce Aynı frekans ta aynı anda yayın yapan vericilerin yerlerini tespit etmeleri imkansız çünkü çok fazla kaynak olduğu için her yerde görünecektir bu da kafa karışıklığına sebep olur 1 saat ten bişey olmaz ama deseydim 4 saat o zaman olurdu.
    Dediğim gibi o frekans Türkiye alanında boş ve sorun çıkaracağını sanmam.

forum üyesi
    Nereden
    Çankırı

Kardeşlerim böyle deneyler insanları bence oyalamaktan başka birşey değil. Sakın ha beni yanlış anlamayın. Kimseyi üzmek kırmak gibi bir düşüncem yok. Demek istediğim şudur. Bizler Elhamdülillah inançlı insanlarız. Yapacağız duamızı, Rabbimiz hakkımızda hayırlısını verecek. Yağdıracak veya yağdırmayacak. O ecnebi arkadaşlar yağdırmak için uğraşsın dursunlar.Daha farklı fikirlere yoğunlaşalım bence. Mesela su elektroilizi ile ortaya çıkan hidrojeni yakıtın daha iyi yanması aşamasında kullanmayı deneyebiliriz. Yapabilecek abilerimiz kardeşlerimiz vardır elbette. Ne bileyim veya havadaki nem'i yoğunlaştırıp veya başka birşekilde kullanıp su üretmeye çalışalım. vs. vs. Lütfen beni yanlış anlamayın. Özür dilerim. İyi çalışmalar.

forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

Arkadaşlar Haarp in çalışma frekanslarını arasıra buluyorum bu gün 10MHZ ye yayın yapıyor . işin ilginç yanı darbe vuruşu gönderiyor. aynı vuruyu taklit edebilirsek güzel sonuçlar elde edebiliriz.

forum üyesi

3.6 GW fadyo frekans vericisini çalıştırmak için kaç ton petrol veya doğal gaz yanar haberiniz var mı sizin?

forum üyesi
    Nereden
    ORDU

arkadaşlar meraklı olalım bence ve bazı şeyleri denemekten kaçınmalayım ben ne kablolar ne kondansatörler ne devreler patlattım

ВЧ передатчика
    Nereden
    bartın

Alıntı harti212 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Haarp in çalışma frekanslarını arasıra buluyorum bu gün 10MHZ ye yayın yapıyor . işin ilginç yanı darbe vuruşu gönderiyor. aynı vuruyu taklit edebilirsek güzel sonuçlar elde edebiliriz.
    10mhz yayın yapıyor yazmışsın kısa dalga yani ssb den bu dalga vuruşu gçnderiyor demişsiniz bu mors daki gibi cw mi gönderiyor birkaç vuruşlar bende duyuyorum lakin haarp olduğunun kanısına nerden vardınız?
    belki başka bir uzak istasyon olamaz mı?
    ELEKTRONİK CİDDİ BİR İŞTİR HOBİ OLAMAZ

ВЧ передатчика
    Nereden
    bartın

Şöyle anlatayım; ABD , Kanadada gizli bir askeri üs te HAARP projesi adı altında kuvvetli bir verici yaptı bu verici 3.6 Gigawatt gücünde çıkış veriyor ve kısa dalga ya yayın yapıyor verici 250 adet yukarıdaki şekle benzer antenlere bağlı ,adamlar bu vericiyi 1 saat çalıştırıp kapattıktan sonra Yağmur yağdırıyorlar , İyonosfer ile en iyi etkileşim kısa dalga üzerinden oluyor ,adamlar iyonosferi ısıtıp iklimleri kontrol edebiliyorlar bu kontrolü 2-10 MHz frekans aralığında yapıyorlar, Bütün forum olarak toplansak toplamda ancak 100-150 anten olur bizim amacımız test etmek, bu testler norveç te de yapıldı olumlu sonuç alındı, sonuçta yağmur yağdı. bizde bir kez olsun deneyelim Dünya ya Türk ün gücünü de gösterelim, Dünya da bu deneyi yapan 4-5 ülke var 1.Amerika(Haarp),2)Rusya(SURA),3)İngiltere,4)Norveç 5)bilmiyorum. ama neden 6.cı biz olmayalım !İklimlerin kontrolünü sadece bu ülkelere bırakacak değiliz ya!
    sayın @harti212 bu rf konusunda iddalısınız ben de iddalıyım doğrunun herzaman arkasındayım bende sizin kadar araştırmam yaptım bu konu ile ilgili oluyor sıkıntı yok,kimse darılmasın kırılmasın ama bu forumda böyle şeyleri konuşmak insanlara tuhaf geliyor ve üyeler kendini bir nimetten sanıyor.

diyeceğim şu ben bartında ikamet ediyorum 3,6 ghz lık vericiyi yapmak uzun zaman alır ama istanbulda oturuyormuşsunuz bu işlere gönül veren birsürü amatör telsizciler var birazı biraraya gelse bu işin olacağından eminim.bu platformda bu forumda olmaz yalnız.

TB2PSI 73..
    ELEKTRONİK CİDDİ BİR İŞTİR HOBİ OLAMAZ

super Moderator
    Nereden
    Malatya(hasdal kışlası asker)istanbul

Sorun olacağını sanmıyorum çünkü 4.6 MHz de Yabancı radyoların dışında bişey yok Uçakların Acil iletişimi de 18 MHz de olduğuna göre sıkıntı yaşanmayacaktır , Ayrıca Yüzlerce Aynı frekans ta aynı anda yayın yapan vericilerin yerlerini tespit etmeleri imkansız çünkü çok fazla kaynak olduğu için her yerde görünecektir bu da kafa karışıklığına sebep olur 1 saat ten bişey olmaz ama deseydim 4 saat o zaman olurdu.
    Dediğim gibi o frekans Türkiye alanında boş ve sorun çıkaracağını sanmam.
    Bence forumla ilgili tuhaf şey yok.Evet lafımında arkasındayım teknoloji düşmanıda değilim keşke ülkeminde böyle bir teknolojisi olsa lakin böyle arge yapılmadan boşuna uğraşmayın.Sen garanti verebilirmisin istanbul gibi metropolde yüksek bir frekansı herkes aynı anda göndericek iletişim vb haberleşme sistemlerine hiç zararı olmuyacak....
    Saygım vardır tabiki başka forumlarda istediğiz gibi tartışabilirsiniz.Kimsede kendini nimetden saymasın evet (kendi adıma)bende insanlara faydalı olmaya çalışan bir kulum kimseden fazla bir yanım yoktur.
    Ciddi bir iş şakaya gelmez.
    Konu Yasin Güler tarafından (02.Aralık.2012 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

en garanti verebilirmisin istanbul gibi metropolde yüksek bir frekansı herkes aynı anda göndericek iletişim vb haberleşme sistemlerine hiç zararı olmuyacak....
    Sadece 7-10 MHz ler arasında haarp sinyali çıkan yerleri bastırmaya çalışacağız diğer frekansları etkilemeyecektir yankılar hariç.Frekansların hepsini kapatmayacağımız haberleşmenin kopması söz konusu olamaz!
    Haarp sinyalini nasıl anlarız diye soracak olursanız Makine sesine benzer bir bass ses(Çamaşır makinesini de andırıyor biraz).

forum üyesi
    Nereden
    İstanbul 34

Arkadaşlar HAARP yüzünden mi bilemiyorum ama hiç hayra alamet olmayan bir elektrik fırtınası yaşıyoruz!
    Her akşam aynı saatlerde yıldırımların çıkması size tuhaf gelmiyor mu? o zaman bu bir savaş Amerika ile Türkiye arasında sinyal savaşı olabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)